Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı’nın konuşmasıyla başlayan festivalde; Bostancı, Enez’in tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında, Enez’de son yıllarda gerçekleşen gelişmelerden bahsetti.
Bostancı’nın konuşmasının ardından, İlçe Kaymakamımız Elif Canan Tuncer Ersöz’ün konuşması yer aldı. Ersöz; Enez İlçesinin tarihi, doğası ve deniziyle Türkiye’nin gözde bölgelerinden biri olduğunu ifade ederek, ilçenin tarihi değerlerinin ve turizm potansiyelinin bu tür etkinlikler ve organizasyonlarla tüm dünyaya tanıtılmasının önemli olduğunu belirtti. Festival boyunca tüm emeği geçecek herkese teşekkür eden İlçe Kaymakamımız vatandaşlarımıza da iyi eğlenceler diledi.
Festivalin ilk gününde, Lalapaşa Halk Dansları Topluluğu’nun gösterileri ilgi ile izlendi. Festival Kervanında, Enez Belediyesi’ne ait tüm araçlar geçiş yaptılar. Ardından tüm katılımcılar, Gençlik Parkında Enez Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Resim Sergisine katıldılar. Cumhuriyet Meydanında, Festivale katılan tüm misafirlere ızgara balık ikram edildi. Bunun dışında, ilçe dışından gelen tüm misafirlere İstanbul Üniversitesi Sosyal Tesislerinde Akşam Yemeği verildi. Akşam yemeği esnasında, Türk Hava Kurumu tarafından yapılan Motorlu Yamaç Paraşütü Gösterisi ilgi ile izlendi. Akşam 21.30’dan itibaren  başlayan konserlerde ilk olarak Beyza Durmaz yer aldı. TRT sanatçısı Ayşen Birgör ile devam eden konserlerde eğlenceli dakikalar yaşandı.
            24. Enez Av ve Balık Festivali Etkinlikleri ikinci günü, Enez Gençlik Parkında düzenlenen Sünnet Şöleni ile başladı. Enez ve köylerinden toplam 10 çocuk için yapılan sünnet şöleninde; İlçe Kaymakamımız Elif Canan Tuncer Ersöz ve Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, sünnet olan çocuklara hediyelerini takdim ettiler.
Ardından, Çevre Paneli ve Çevre Gezisi düzenlendi. Enez Belediyesi Toplantı Salonunda düzenlenen panele; Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Adnan Ayaz, İstanbul Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Benal Gül ve Trakya Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Sergun Dayan katıldılar. Panel konuları arasında; Denizlerdeki kayıp av araçları ile bu araçların denize ve deniz canlılarına zararları, Türkiye genelinde ve bölgemizdeki bitki çeşitliliği, endemik bitkiler ve korunmasının yolları ile Enez Kaymakamlığı tarafından Enez sahilinde yapılması planlanan yapay resifler yer aldı. Çevre Panelinin ardından, katılımcılara Enez Belediyesi tarafından Gala Gölü Gezisi düzenlendi.
Saat 21.30’da başlayan konserlerde ilk olarak Derya&Belma İkilisi ve Burcu Demirtaş sahne aldı. Ardından, Enez’de yakalanan 10 kilogramlık sinarit balığı açık arttırmaya çıkarıldı.  Açık arttırmayı Enez halkından Debreli Hasan kazandı.
Geceye damgasını KIRAÇ vurdu. Sahne performansıyla kendine hayran bırakan Kıraç, Festivale katılan binlerce kişilik halkı coşturdu. Gece sonundaki plaket töreninde, Kıraç’a, İlçe Kaymakamımız Elif Canan Tuncer Ersöz ve Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı tarafından plaket taktim edildi.
24. Enez Av ve Balık Festivali Etkinlikleri 3. güne Trap Atışları ile başladı. Yarışmalar, Trapez Tatlı Su Mevkinde saat 12.00’da başladı. Dört saat süren Trap Atışları yarışmasında; Profesyonel Trapta birinci Hüseyin Çiroz, Amatör Trapta Şener Tuncalı, Tek Kurşun Atışlarda Özcan Bozdoğan ve Havalı Tüfek Atışlarında Atalay Akdere birinci oldu. İlçe Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz ve Belediye Başkanı Abdullah Bostancı katılarak bizzat kendileri de atış yaptılar.
Trap Atışlarından sonra, Enez Limanında Su Sporları Yarışmaları düzenlendi. Yarışmalarda 100 metre yüzmede Birinci Mikail Aslan, İkinci Malik Aslan, Üçüncü Nihad Cengiz, 200 metrede Birinci Mikail Aslan, İkinci Tuğçe Aslan, Üçüncü Orhun Köylü oldu.
Enez Cumhuriyet Meydanında düzenlenen konserler, saat 21.30’da başladı. İlk olarak Bahar Gelir, Sevtuğ Kasapbaşoğlu ve Ardından Simge Sağın sahne aldı. Simge Sağın’ın sahne performansıyla tüm Enez halkı ve ilçe dışından Festival’e katılanlar coşkulu anlar yaşadılar. Gençler, tüm konser boyunca Simge Sağın’a eşlik ettiler.
Gece sonunda, Ödül Töreni düzenlendi. Ödül töreninde, Trap Atışlarında ve Su Sporları Yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Festivale katılan tüm sanatçılara, festival boyunca görev alanlara ve yurt dışından gelen ziyaretçilere plaket takdim edildi. Plaket takdim edilenler arasında Enez’in Nasreddin Hocası olarak bilinen rahmetli Ali Galip Ustanın oğlu Kenan Mustafa da yer aldı. Son gece konuşma yapan Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı; başta Enez halkına, İlçe Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz’e, Festival boyunca görev alan kurum ve kuruluşların temsilcilerine, emniyet görevlilerine, tüm belediye personeline, yurt dışından gelen ziyaretçilere, festivalde sahne alan sanatçılara, organizasyon ekibine ve emeği geçen herkese teşekkürlerini dile getirdi.