Enez Kaymakamlığı tarafından açılan ücretsiz KOSGEB kursuna 30 kursiyer katıldı. Enez Çok Programlı Anadolu Lisesinde verilen 32 saatlik kursun ardından kursiyerler belgelerini  İlçe Kaymakamı Elif Canan TUNCER ERSÖZ tarafından takdim edildi.

Kursiyerlere belgelerini takdim eden İlçe Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, konuşmasında; Özellikle bayanların kursa gösterdiği ilgiye çok sevindiğini ve daha önce görev yaptığı yerlerde de  bayanlar ile benzeri projeler gerçekleştirdiğini belirterek, bayanlara “güvenim sonsuz” dedi. Yurdun birçok kesiminde ailevi görevlerini yerine getirmek zorunda olan bayanların, iş hayatına da katıldıklarında önemli başarılar sergilediklerini ve bundan derin memnuniyet duyduğunu ifade etti. Ersöz, kursiyerlere belgelerini takdim ederek, bundan sonraki girişimcilik projelerinde başarılar diledi.

Bilindiği gibi; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı), yurdun bir çok bölgesinde gerçekleştirdiği faaliyetlerle, girişimciliğin yaygınlaşması ve başarı elde edecek işletmelerin kurulmasını sağlamak, girişimciye eğitimsel ve mali anlamda destek vermektedir.

Enez İlçe Kaymakamlığı tarafından verilen KOSGEB Katılımcı Belgesi ile kursiyerler KOSGEB Girişimci Kredisine başvurmaya hak kazanma yolunda ilk adımı atmış oldular.