Açılış törenine Edirne Valisi Hasan DURUER, İlçe Kaymakamımız Fatih BAYSAL, Belediye Başkanı Ahmet ÇAYIR, Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN, İpsala Belediye Başkanı Mehmet KARAGÖZ ile çok sayıda kurum amiri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreniyle ilgili konuşan İnci Otel Sahibi Hakan İnci, tesisi normalde 2 yılda bitirmeyi planladıklarını belirterek, "Ancak İlçe Kaymakamımız Fatih BAYSAL ve Belediye Başkanımız Ahmet ÇAYIR'ın baskılarıyla 2 senede bitirmek zorunda kaldık. Bazı eksiklerimiz var ama kısa zamanda tamamlayacağımıza söz veriyoruz. Enez'in turizm anlamında bazı eksiklikleri var. Ama biz de bunun gelişmesi için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca otelimizin dışında burada Kalkınma Ajansı'nın destekleriyle yenilediğimiz apart kısmımızın da açılışını yapıyoruz. Bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşan Edirne Valisi Hasan DURUER ise, Enez'in bir turizm cenneti olmaya aday olduğunu belirterek, Türkiye'nin en temiz denizlerinden biri olan Saros Körfezi'nin gelişebilmesi için tesislere ihtiyacı olduğunu ifade etti. Duruer, tesis olmadan turizm olmadığını bildirerek, "Enez ilçemizde böyle bir tesis hayata geçiren Hakan Bey'e çok teşekkür ediyoruz. Enez'in eksikliğini tamamlayacak bir yatırım. İnşallah yat turizmini de Enez'e getirebilirsek ve gümrük de açılırsa, Enez için çok ciddi bir gelişim olacağına inanıyorum" dedi.